weekend na Majorce! samolotem z Poznania

Miejscowość: 
Majorka
Czas: 
4 dni
Cena: 
od 1390 zł

WEEKEND NA MAJORCE!
4 dni
samolotem z Poznania
 
27.04- 30.04.2012
cena od 1390 zł/os.
( w zależnosci od terminu/ terminy i ceny poniżej)
 
 
TERMINY:

  • 13-16.04.2012   cena: 1390 zł/os.
  • 27-30.04.2012   cena: 1590 zł/os.
  • 25-28.05.2012   cena: 1490 zł/os.
  • 21-24.09.2012 cena: 1490 zł/os.

 
Program ramowy
Dzień 1
Zbiórka na wybranym lotnisku, odprawa i przelot do Palma de Mallorca. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i krótki czas na odpoczynek. Przejazd do centrum Palmy i zwiedzanie stolicy Majorki – wspaniała gotycka Katedra Seu, Pałac de L’Almudeina, stanowiący przepiękna mieszankę wpływów aragońskich i arabskich i spacer po wąskich uliczkach zabytkowego starego miasta.
Wieczorem transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
 
Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd zabytkową kolejką wąskotorową Ferrocarril de Soller do Soller – uroczego „miasteczka pomarańczy”, położonego w dolinie słynącej z uprawy cytrusów. Krótkie zwiedzanie miasteczka; Plac Konstytucji, stanowiący centralny punkt miasta, otaczające go zabytkowe budynki: Kościół św. Bartłomieja i modernistyczny budynek Banku. Czas wolny na starym mieście i przejażdżka starym tramwajem do Puerto de Soller – dawnego portu handlowego położonego w malowniczej zatoce.   
Następnie przejazd podstawionym busem do Valldemossy – najwyżej położonego miasteczka na wyspie. Zwiedzanie: Klasztor Kartuzów, w którym, obok apteki i rekonstrukcji dawnej celi, znajduje się kolekcja pamiątek po Fryderyku Chopinie i George Sand; koncert muzyki Chopina (jeśli będzie taka możliwość), a dla chętnych możliwość wejścia na wieżę, z której roztacza się wspaniały widok na okoliczne góry (w cenie biletu do Klasztoru); ogrody Pałacu Króla Sancha oraz spacer po zabytkowym centrum, słynącym z domów zdobionych ceramiką i kwiatami. 
Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
 
Dzień 3
Po śniadaniu czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej do Jaskini Smoka i Manacor. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Wycieczka fakultatywna: Jaskinia Smoka i Manacor
Zapraszamy Państwa na wycieczkę fakultatywną do Jaskini Smoka – najpiękniejszej spośród ponad 200 jaskiń na wyspie. Spacer wśród wspaniałych formacji skalnych oraz robiący niesamowite wrażenie koncert muzyki klasycznej na największym podziemnym jeziorze, zagrany przez muzyków płynących na podświetlanych łódkach.
Następnie przejazd przez urocze miasteczko Porto Christo i dalej malowniczym wschodnim wybrzeżem aż do Manacor – miasteczka uważanego za lokalną stolicę pereł. Zwiedzanie jednej z fabryk pereł, gdzie poznać można cały proces produkcji tych szlachetnych kamieni.
Koszt wycieczki to 50 euro (płatne u pilota) – cena zawiera przejazd autokarem i opiekę pilota. Cena nie zawiera biletów wstępów (ok. 5-10 euro). Wycieczka jest realizowana przy min. 10 zgłoszonych osobach.
 
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Hotel 3*
Proponujemy Państwu zakwaterowanie w hotelach 3* położonych ok. 50-350 m od morza w kurortach nadmorskich w okolicy Palma de Mallorca, z doskonałym dojazdem do centrum Palmy (ok. 30 minut jazdy komunikacją podmiejską do centrum). Wszystkie hotele dysponują pokojami 2-osobowymi (z możliwością jednej dostawki) o bardzo dobrym standardzie, z łazienkami, TV i telefonem.
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.
 

Koszty dodatkowe
Na koszty dodatkowe podczas zwiedzania Majorki prosimy przeznaczyć kwotę ok. 70-75 euro - kwota ta obejmuje transfer lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy komunikacją miejską oraz podmiejską podczas realizacji programu, przejazd Ferrocarril de Soller i zabytkowym tramwajem oraz bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Klasztor Kartuzów w Valldemosa).
Opcje dla chętnych (wycieczka fakultatywna) są dodatkowo płatne.
Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji
 
 
W cenie:
przelot samolotem na trasie Poznań - Palma de Mallorca - Poznań; opłaty lotniskowe; opieka pilota; 3 noclegi w hotelu ***; 3 śniadania + 3 obiadokolacje; pokoje 2-osobowe z łazienkami; zwiedzanie według programu imprezy, ubezpieczenie podstawowe KL, NNW i bagażu Signal Iduna (kwoty gwarancyjne KL do 10.000 euro, NNW do 15.000 euro, bagaż do 1000 zł) oraz ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych