Bułgaria wczasy luksusowym autokarem. Hotel Afrodyta

Miejscowość: 
Słoneczny Brzeg
Czas: 
9 noclegów
Cena: 
od 1099 zł

ZAPRASZAMY DO SŁONECZNEJ BUŁGARII.
Wakacje luksusowymi autokarami!
Hotel Afrodite *** - chwalony przez klientów!
 
 
 
 
 
Zakwaterowanie:
Afrodyta ***+ to nowoczesny aparthotel.Ten piękny i stylowy obiekt został otwarty w sezonie lato 2009. Aparthotel oferuje pokoje 2 osobowe rozmieszczone w dwóch skrzydłach. Wszystkie posiadają: balkony, lodówkę, TV i klimatyzjacę. Do dyspozycji gości jest charakterystyczny basen z leżakami. Aparthotel posiada również restaurację-lobby bar. Odległość do plaży 400m, odległość do centrum 600m, do supermarketu 400m. Istnieje możliwość dostawki dla dziecka do 12 lat.
Wyżywienie:
W cenie zapewniamy 9 śniadań w formie bufetu, serwowanych w hotelowej restauracji.
Transport:
Transport autokarem trwa około 25 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. Przyjazd do Bułgarii w okolicach godziny 19:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 22:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.
Program ramowy:

1 dzień

wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry.

2 dzień

przejazd przez Serbię, Bułgarię. Przyjazd do miejscowości Słoneczny Brzeg w okolicach godziny 19:00, zakwaterowanie. Zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

3 -11 dzień

wczasy w Słonecznym Brzegu oraz wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych na stronie opisowej kraju).

11 dzień

dzień wykwaterowanie do godziny 10:00, czas wolny. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 22:00.

12 dzień

przejazd przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy.

13 dzień

przekroczenie granicy polskiej w godzinach nocnych

 
 
W cenie zapewniamy:
• zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych,
• 9 noclegów,
• 9 śniadań,
• transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
• opieka rezydenta na miejscu.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:
• ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.,
• opłata lokalna: 10euro/os. płatna w autokarze ( dzieci do lat 12 - brak wpłaty, 12-18 lat - 5euro/os.),
• dopłata paliwowa: 40 pln/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie:
• Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
• ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy
 
TERMINY I CENY:

13.09.2012 - 24.09.2012  cena od: 1099 zł / os.
22.09.2012 - 03.10.2012 cena od: 999 zł/ os.
 
Wycieczki fakultat.
 
UWAGA:

    • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
    • wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób 

 
Istambuł 2-dniowy - wycieczka do dawnego Konstantynopola. W programie zwiedzania miasta m.in.: Błękitny Meczet, Hipodrom, pałac sułtanów Top Kapi (pierwszy dziedziniec); możliwość skosztowania tradycyjnej tureckiej kuchni, zobaczenia pokazu tańca brzucha oraz występu zespołów folklorystycznych, a także zrobienia zakupów na Wielkim Bazarze, czy rejsu statkiem po Bosforze.
W cenie nocleg w hotelu*** w historycznym centrum Stambułu, obiad i śniadanie.
Cena: 85 euro/osobę
+(wiza turecka 15 euro)

Istambuł 1-dniowy - drugi wariant wycieczki do dawnej stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie: zwiedzanie miasta – Błękitny Meczet, Hipodrom, pierwsze wrota pałacu cesarskiego Top Kapi. Cena obejmuje obiad.
Cena: 63 euro/osobę
+(wiza turecka 10 euro)

Sozopol, Ropotamo, Burgas/Pomorie - jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Dawna Apollonia-miasto założone w 610r. p.n.e. przez Greków z Miletu. Ustronie artystów i marzycieli, odrodzeniowy zabytek nadmorski. Zwiedzanie pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich oraz murów obronnych miasta bułgarskiego. Słynne sozopolskie domy (pomniki architektury okresu odrodzenia), zabytkowe cerkwie i kaplice, brukowane uliczki oraz port, które przyciągają Turystów z całego świata. ZWIEDZANIE MIASTA Ropotamo – jedna z najpiękniejszych rzek na południu Bułgarii, zwana „bułgarską Amazonką”. Rzeka położona w parku krajobrazowym o tej samej nazwie. W jej okolicach znajduje się rezerwat ptactwa wodnego oraz żółwi. REJS ŁODZIĄ motorową W drodze powrotnej (w zależności od wybranej opcji) zwiedzanie Burgas lub Pomorie. Burgas – jedno z większych miast Bułgarii, druga nadmorska stolica. Miasto portowe z centrami handlowymi, starówką oraz rozległym parkiem nadmorskim. Pomorie – nieduże miasteczko słynące z tradycji winiarskich. Nadmorski kurort z zabytkową starówką, prawosławnym klasztorem, trackim grobowcem z początku n.e. oraz okolicznymi solankami.
Cena: 30 euro/osobę

Warna - to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe, niepowtarzalna architektura. Program wycieczki obejmuje czas wolny w mieście oraz pokazy popisów delfinów - jedych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkac mozna również w północnych wodach Morza Czarnego. Ponadto zwiedzanie pobliskiego klasztoru Aładża - zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.
Cena: 37 euro/osobę

Bułgarski wieczór - udajemy się do odległej o 30 km od Słonecznego Brzegu wsi położonej na wzgórzach Starej Płaniny. Tam, w urządzonej w stylu ludowym restauracji, odbywa się wieczór bułgarski. Program folklorystyczny zawiera między innymi pokaz tańców w wykonaniu kilkunastoosobowego zespołu artystów. Występy kończy wspólny z Turystami korowód bałkańskiego tańca – zwany horo. Gwoździem programu jest taniec nestinarski czyli pokaz na rozżarzonych węglach wyko-nywany przez wprowadzających się w trans tancerzy. Turyści mają możliwość ulepienia własnoręcznie glinianych naczyń, przymierzenia tradycyjnych bułgarskich strojów ludowych. W cenie wino z beczek bez ograniczeń. Potrawy kuchni bułgarskiej serwowane podczas imprezy to sałata szopska oraz zupa grochowa z ziołami jako przystawka, smażone ziemniaki, nadenica (kiełbasa) i pyrżoła (kotlet schabowy) jako danie główne oraz deser. Do tego obowiązkowy kieliszek rakiji, biały miękki chleb i warzywa.
UWAGA wino przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia. Obozowicze zamiast wina dostają regionalne napoje BEZALKOHOLOWE.
Cena: 25 euro/osobę
(wino w cenie)

Aquapark - najpopularniejsze miejsce rozrywki wodnej w Bułgarii.
Cena: 17 euro/osoba/dzień
Cena: 12 euro/osoba/1/2 dnia

Neseber - zwiedzanie z przewodnikiem. Wyprawa do miasta-muzeum, pomnika kultury, jednego z dziewięciu obiektów w Bułgarii znajdujących się na liście UNESCO. Neseber położony jest na niewielkim półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Założony został prawie 3 tys. lat temu. Uwagę Turystów przyciągają przede wszystkim zabytkowe świątynie. Do najstarszych z nich należy Stara Metropolia w centrum miasta pochodząca z VI w. Ponadto w Neseberze praktycznie na każdym kroku można odkryć pozostałości po dawnych cywilizacjach zamieszkujących niegdyś miasto – termy rzymskie, amfiteatr, resztki greckich kolumn i bloków kamiennych, mury obronne i cerkwie, łaźnie tureckie, odrodzeniowe domy i uliczki. Dla neseberskiego stylu architektonicznego charakterystyczne są poprzeczne, przemienne pasy z białego kamienia, czerwonej cegły rzymskiej i zaprawy murarskiej oraz sielankowe, drewniane nadbudowania budynków mieszkalnych. Neseber to niezwykle romantyczne miasto z wielowiekową historią.
Cena: około 15 euro/osobę
(dokładna cena podawana jest na miejscu przez rezydenta)

 
 
ZAPRASZAM DO REZERWACJI!