MAROKO - Cesarskie Miasta. wycieczka objazdowa. wyloty Warszawa i Katowice

Miejscowość: 
Maroko
Czas: 
7 dni
Cena: 
1999 zł

ZAPRASZAMY NA WSPANIAŁĄ WYCIECZKĘ
MAROKO - CESARSKIE MIASTA
 
Najbliższy wylot 09.08 - 16.08.2011 z Warszawy
 
Cena dla osoby: 1999 zł
 
 
 
PROGRAM IMPREZY:
1 DZIEŃ [Polska-Agadir]
Przylot do Agadiru przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2 DZIEŃ [Agadir-Essaouira-Safi]
Śniadanie, przejazd do Essaouiry do niedawna nazywanej Mogador. Założona w XVIII wieku jako wolny port dla Europejczyków, zaprojektowana przez europejskiego inżyniera, charakteryzuje się szerszymi i bardziej regularnymi ulicami niż inne marokańskie mediny. Miasto piratów, festiwali muzycznych, dawna mekka hipisów i miejsce natchnienia pisarzy, słynie również z rzeźbiarstwa w korzeniu tui i w drzewie cedru. Essaouira to raj dla windsurfingowców, rozciągają się tutaj jedne z najpiękniejszych plaż Maroka. W programie również zwiedzanie wałów obronnych zwanych Scala, na których ustawiony jest szpaler masywnych dział z XVIII i XIX wieku, spacer po medinie. Przejazd wzdłuż wybrzeża w kierunku Safi – miasta ceramiki marokańskiej, od wieków wyrabianej w tradycyjny sposób i wg określonych wzorów. Ośrodek wydobycia fosforytów, które są głównym źródłem fosforu w przyrodzie i stanowią podstawowy surowiec do jego uzyskania. Fortece Dar al-Bahr oraz Keszla – obronny gmach, wykorzystywany jeszcze przed 1990 rokiem jako więzienie – to pozostałość po portugalskiej okupacji z początku XVI wieku. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Safi.
3 DZIEŃ [El-Jadida-Casablanca-Rabat]
Śniadanie, wyjazd do El-Jadida, kurortu wypoczynkowego nad brzegiem oceanu. Wybudowany przez Portugalczyków, z brukowanymi uliczkami i portugalską architekturą, tworzy niepowtarzalną atmosferę na styl kultury europejskiej i arabskiej. Zwiedzanie podziemnej, portugalskiej cysterny z XVI w (miejsce ekranizacji scen do „Otella” Orsona Welles`a). Przejazd do Casablanki (Biały Dom - Casa Blanca) – jednej z najszybciej rozwijających się metropolii z ekskluzywnymi sklepami i nowoczesnymi biurowcami. Zwiedzanie cudu architektury, jakim jest meczet Hassana II. Budowla otoczona z trzech stron oceanem jest największym meczetem poza Mekką i Medyną. Przejazd do Rabatu – stolicy Maroka. Zwiedzanie starożytnego miasta rzymskiego Sala Colonia i nekropolii Chellah, gdzie znajdują się grobowce Merynidów, wieży Hassana – najwspanialszego zabytku islamu w północnej Afryce. Kolacja i nocleg w Rabacie, lub w okolicach Rabatu.
4 DZIEŃ [Meknes-Fez]
Śniadanie, przejazd do Meknes (wzgórza wokół miasta są głównym ośrodkiem marokańskiego przemysłu winiarskiego), zwiedzanie mauzoleum w Meknes – grobowca Mulaja Ismailia – posiadającego wg pielgrzymów magiczną moc, która wpływa na wiernych. Następnie zwiedzanie rzymskiego miasta. Volubilis – od I w.n.e do III w.n.e zarządzane było przez Rzymian, a istniejące ślady osadnictwa neolitycznego świadczą o jeszcze głębszych korzeniach pierwszych mieszkańców. Jest ono również uważane za stolicę berberyjskiego królestwa Mauretanii. O nieodkrytym do końca bogactwie i historii miasta świadczą trwające do dziś prace wykopaliskowe, finansowane przez rząd marokański. Kolacja i nocleg w okolicach Fezu.
5 DZIEŃ [Fez]
Śniadanie, zwiedzanie Fezu – najstarszego miasta i religijnego centrum Maroka, miasta Festiwalu Światowej Muzyki Sakralnej skupiającego międzynarodowe sławy śpiewaków wielu wyznań. W programie zwiedzanie medresa (szkoła koraniczna), fontanny Nejjarryne, następnie spacer po dzielnicy żydowskiej Mallah oraz warsztaty rzemiosła marokańskiego. Wizyta w farbiarni skóry umożliwi  zaznajomienie się z tradycyjną metodą oprawiania skór. Podczas wizyty możliwość zakupienia unikalnych i oryginalnych wyrobów skórzanych. Odwiedzenie punktu widokowego ukazuje złożoność, egzotykę i piękno średniowiecznego miasta arabskiego. Po południu czas wolny. Dla chętnych po kolacji możliwość wyjazdu na wieczorek folklorystyczny, gdzie można będzie obejrzeć tańce berberyjskie, taniec brzucha, posłuchać muzyki dawnych niewolników - gnawa. Kolacja i nocleg w hotelu.
6 DZIEŃ [Marrakesz]
Śniadanie, podróż przez region Atlasu Średniego w stronę Czerwonego Miasta – Marrakeszu. Pasmo gór Atlasu Średniego, rozciągające się między Atlasem Wysokim a Rifem, to krajobraz bogaty w wyżynne pastwiska, ukryte rzeki i jeziora, miejsce życia rdzennych mieszkańców Maroka – Berberów. Malownicza trasa biegnie przez porosłe lasami cedrowymi wzgórza, uprawne pola – bogaty w kolory i zmienny krajobraz Atlasu Średniego jest inspiracją dla wzorów ręcznie tkanych kilimów i dywanów berberyjskich. Przerwa na trasie Atlasu Średniego. Kolacja i nocleg w okolicach Marrakeszu.
7 DZIEŃ [Marrakesz]
O poranku lub po południu możliwość skorzystania z wycieczki do Doliny Ouriki. Wycieczka ma charakter poznawczo – krajobrazowy. Przejazd w góry Atlasu Wysokiego wijącymi się wśród gór serpentynami oraz liczne postoje są okazją do sfotografowania zielonych lasów z ośnieżonymi szczytami w tle. W osadach Berberów można zapoznać się z tradycyjnym życiem codziennym rdzennych mieszkańców Maroka. Wioski wkomponowane są w wspaniały krajobraz górski. W dalszej części programu zwiedzanie Marrakeszu. Geograficzny środek kraju, miejsce stylu kultury arabskiej i afrykańskiej, baza dla karawan przemierzających Saharę, miasto międzynarodowych konferencji i imprez kulturalnych jak również jedno z ulubionych miejsc twórców filmowych („Sahara”, „ Królestwo niebieskie”). Czerwone Miasto – otoczone ośnieżonym zimą Atlasem, jest zadziwiającym tyglem, gdzie współczesność przenika się z historią i tradycją, historia miesza się z legendą, a zabawa i muzyka z głosem muezina nawołującego do modlitwy. Panująca tu atmosfera, to zaproszenie do zwiedzania takich zabytków jak ruiny pałacu El Badi z XVI w. z czasów dynastii Saadytów, pałacu Bahia, ogrodów Majorelle, meczetu Kutubia z XII w. (z zewnątrz), mediny i suku. Obowiązkowy punkt programu – plac Dżemaa el-Fna, to miejsce kuglarzy, zaklinaczy węży, jasnowidzów, fakirów, tu wspólnie z mieszkańcami można spróbować lokalnej kuchni przygotowywanej na rozstawianych pod wieczór grillach lub wypić sok ze świeżo wyciśniętych owoców, zakupić figi, daktyle, orzechy. Kolacja
i nocleg w hotelu.
8 DZIEŃ [Marrakesz- Agadir- Polska]
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer do Agadiru na lotnisko, wylot do Polski
Cena wycieczki zawiera
* Przelot na trasie: Polska –Agadir –Polska.
* Zakwaterowanie w hotelach 3* z HB.
* Przejazd klimatyzowanym autokarem.
* Opieka polskojęzycznego pilota.
* Ubezpieczenie (KL i NNW, BAGAŻU, ubezpieczenie od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG EuropejskieA).
* Opłaty lotniskowe.

Dodatkowo płatne obowiązkowo
* Przewodnicy lokalni ok. 29 Euro
* Bilety wstępu ok. 31 Euro.
* Napiwki ok. 20 Euro.
Płatne na miejscu u pilota wycieczki
 
INNE TERMINY DOSTĘPNE W BIURZE EWE TUR.
ZACHĘCAMY DO KONTAKTU